Echinacea proti nachlazení a běžným nemocem
Jste neustále vyčerpaní, chytnete kdejakou virózu a už vás to nebaví? Zapomeňte na kapky na kašel a léky na bolest. Spolehněte se na přírodní sílu a posilte si imunitu pomocí bylinek. Pro tělo je to šetrnější, účinky jsou kolikrát ještě lepší než u léků.
Jednou z oceňovaných bylinek je také echinacea, neboli třapatka nachová. Přispívá totiž ke správné funkci přirozeného obranného systému a v kombinaci s dalšími bylinkami se z ní stává účinný strážce vaší imunity.
Echinaceu určitě znáte
Echinacea purpurea je její latinský název, česky ji můžete znát jako třapatku nachovou, případně pod označením rudbekie. Běžně roste i v našich podmínkách, spousta lidí ji pěstuje právě pro léčivé účinky. Když na ně jde nachlazení či chřipka, vezmou si kořínek třapatky a žvýkají jej. Chutná opravdu zvláštně a na čas kvůli ní ztratíte schopnost rozpoznávat chuť. Například voda po ní chutná slaně. Ne všichni jsou tedy schopní ji pozřít.
Kdo si netroufne žvýkat rostlinu, má spoustu dalších možností. Může si ji pořídit ve formě sirupu, kapek, šťávy nebo tablet. Účinná je například v kapslích ECHINACEA 500 plus, kde je kombinovaná s extraktem z reishi, vitaminem C a zinkem. Tuto bylinkovou směs pro podporu obranného systému zakoupíte v online lékárně Gigalekarna.cz.
Jak působí echinacea na lidský organismus?
O účincích na lidský organismus se vědělo již koncem 19. století. Tehdy se sice používala pouze v USA, ale velmi rychle se rozšířila také do Evropy. Začala se využívat zejména při nachlazení a chřipkách buď samostatně, nebo jako doplněk k antibiotikům. Mnohá z nich totiž snižují imunitu a echinacea ji pomáhá navracet.
Povídá se, že zlepšuje zdravotní stav, a dokonce pomáhá při léčbě některých typů rakoviny. Šťáva z rostliny se může aplikovat na vyrážku, američtí Indiáni ji kdysi přikládali i na rány, z nichž se pak jako zázrakem vypařil zánět.
Existují vedlejší účinky?
Neměli byste překračovat doporučenou denní dávku tablet či kapek. Nejčastějším nežádoucím účinkem jsou žaludeční potíže. Pozor by si ale měli dávat lidé, kteří jsou alergičtí třeba na chryzantémy, měsíček lékařský a jiné příbuzné rostliny. U nich hrozí také alergie na echinaceu, ta se projevuje vyrážkou či zhoršeným dýcháním.
Lidé užívající léky na srdce by se o užívání třapatky měli poradit se svým lékařem. V kombinaci s některými typy léků způsobuje poškození jater.
Pomůže vám bojovat s nachlazením
Neexistují žádné důkazy, že by bylo nebezpečné ji užívat dlouhodobě, nicméně celý rok to nutné není. Zařaďte ji spíš na jaře, v zimě či na podzim, kdy se kolem vás pohybuje spousta bacilů. Obzvlášť v kombinaci s vitaminem C, zinkem a dalšími prospěšnými látkami vám echinacea zajistí, že přečkáte zimní období ve zdraví, nebo se aspoň s chřipkou daleko lépe a rychleji vypořádáte.
Partneři
Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.czAvon katalog k prohlédnutí.
Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.K čemu je dobrý rybí tuk?
Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/
Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.
Vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®